Konferencia “Good Practices in Materials Engineering Didactics”

Kolegovia z našej katedry sa zúčastnili konferencie “Good Practices in Materials Engineering Didactics” v Chorzówe, Poľsko, 19. – 20. februára 2024. Konferencia bola súčasťou projektu Materials Science Ma(s)ters, ktorého členmi sú aj naši kolegovia. Naši bývalí doktorandi prezentovali svoje skúsenosti s materiálovým inžinierstvom, vrátane riaditeľa Výskumného centra Žilina, Ing. Filipa Pastoreka, PhD, a vedeckého výskumníka Ing. Libora Trška, PhD. Firmu Schaeffler Kysuce reprezentoval náš bývalý doktorand Ing. Rastislav Mintách, PhD. Je veľmi dôležité upriamiť pozornosť na spájanie priemyslu a materiálového inžinierstva, čo sa prejavuje aj úspechom takýchto podujatí. Po konferencii prebehol workshop na tému “Ako znížiť plytvanie časom v univerzitnom procese”, ktorý bol vedený Justynou MACIĄG (Institute of Public Affairs of the Jagiellonian University, Kraków, Poland).